15 sposobów na to, jak zarabiać w internecie

Zastanawiasz się jak zarabiać w internecie? W tym artykule poznasz 15 sposobów, na legalne zarobki online, które zawierają instrukcję jak zacząć i rozwijać każdy z biznesów.

Jeśli szukasz dodatkowej pracy lub nowego pomysłu na biznes, prawdopodobnie zastanawiałeś się jak zarabiać w internecie. Pracą online możesz zajmować się w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin w zaciszu własnego mieszkania. Kto nie chciałby zarobić trochę dodatkowej gotówki, zostając w piżamie?

Czy zarabianie w internecie jest możliwe?

legalne zarabianie przez internet

Tak, możesz zarabiać pieniądze w internecie. W rzeczywistości zarabianie pieniędzy w Internecie jest niezwykle popularnym sposobem na uzyskanie dodatkowego dochodu. Co więcej, takie przedsięwzięcie może stać się głównym źródłem zarobku. Według centrum badawczego Pew Research, około 1 na 6 Amerykanów zarabia pieniądze przez internet 1. Istnieje wiele legalnych sposobów na to, jak zarobić w internecie — od pisania jako freelancer po założenie własnego sklepu internetowego.

Jak szybko zarobić pieniądze przez internet?

Jeżeli szukasz sposobu jak zarobić w internecie, ważne jest, abyś unikał metod szybkiego zarabiania pieniędzy.

Wiele osób sprzedaje kursy lub platformy, które pozwolą na szybkie zarabianie dużych pieniędzy przez internet. Zazwyczaj są to sposoby zarobku oparte na popularnych tematach. Aktualnie takimi popularnymi tematami jest sztuczna inteligencja czy kryptowaluty.

Chociaż istnieje wiele sposobów na to, jak zarabiać w internecie, należy zachować zdrowy rozsądek, ponieważ osoby obiecujące szybki zarobek, który może stać się źródłem pasywnego dochodu, prawdopodobnie próbują cię wykorzystać. Zaoszczędź swój czas i pieniądze skupiając się na legalnych sposobach zarabiania pieniędzy, poprzez tworzenie wartościowych treści.

Jak zarabiać w internecie?

Jak wspomniałem wcześniej, istnieje wiele sposobów na dodatkową gotówkę, w tym artykule zostało przedstawionych 15 sposobów na to, jak zarabiać w internecie.

Jak zarabiać w internecie legalnie

1. Zacznij pracę jako freelancer

Praca freelancera to praca na własny rachunek oraz na własnych zasadach. Możesz wykonywać własne projekty lub decydować się na wykonywanie zleceń dla firm, lub osób prywatnych. Nawet jeżeli wykonujesz zlecenia dla firm jako freelancer, to nadal jesteś osobą samozatrudnioną.

Jest wiele głosów twierdzących, że praca freelancera przestaje mieć sens przez postępujący rozwój sztucznej inteligencji, jednakże nie ma to odzwierciedlenia w ilości ofert pracy dla samozatrudnionych. Istnieje wiele stron internetowych, które łączą zleceniodawców i freelancerów. Ponadto platformy te ułatwiają rozliczanie i zarządzanie zleceniami, fakturami oraz podatkami.

Czas to pieniądz, nawet dla freelancera, więc sprawdź platformę Useme.pl. Jest to największy w Polsce portal dla freelancerów oferujący dużą liczbę zleceń z każdej dziedziny. Na przykład znajdziesz tam zlecenia na projektowanie stron internetowych, kierowników projektów, copywriterów, grafików i wiele innych.

Aktualnie ponad 107 tysięcy freelancerów korzysta z Useme. Ponadto znajdziesz tam ponad 50 tysięcy ofert pracy dla freelancerów, które można sprawdzać bez rejestracji konta.

Inne popularne platformy dla freelancerów poszukujących zleceń to freelancehunt.com oraz freelancer.pl. Zlecenia nie są tam weryfikowane tak dokładnie, jak na Useme, ale znajdziesz tam wiele niszowych ofert współpracy.

2. Uruchom kanał YouTube

Istnieje wiele sposobów na, to jak zarabiać w internecie, ale tym, który jest uważany za najbardziej dochodowy i dający najwięcej możliwości zarobku jest prowadzenie kanału na Youtube. Najpopularniejszym sposobem zarabiania na nagraniach jest przychód z reklam Google AdSense, które wyświetlają się widzom podczas oglądania filmów. Wynagrodzenie naliczane jest za każdym razem, gdy ktoś kliknie reklamę lub obejrzy minimum 30 sekund reklamy.

Kolejny sposób monetyzacji kanału jest bardziej dochodowy, ale wymaga więcej zaangażowania. Jest to współprace z firmami polegające na promowaniu ich produktów lub usług w filmach. Zazwyczaj taka współpraca ogranicza się do pojedynczego filmu, w którym należy wspomnieć lub zrecenzować dany produkt. Jednakże są również współprace długotrwałe polegające na zostaniu ambasadorem marki. Pamiętaj, aby reklamować usługa lub produkt była również korzystna dla Twojej widowni. To przyniesie korzyści w przyszłości. Również możesz polecać własne produkty i usługi, promując je w nagraniach.

Ostatnim sposobem jest tworzenie całych materiałów sponsorowanych. W tym przypadku otrzymujesz określoną sumę pieniędzy na produkcję filmu, zazwyczaj bez dodatkowego wynagrodzenia. W tym układzie wszyscy są wygrani, Ty otrzymujesz fundusze na ciekawy film, widzowie otrzymują wysokiej klasy materiał natomiast firma reklamę.

3. Rozpocznij działalność dropshipping

Dropshipping może być prostym (i dochodowym) modelem biznesowym. Powodem tego jest fakt, że nie musisz płacić za magazynowanie produktów — działasz bardziej w formie pośrednika między kupującym a producentem.

Działalność należy zacząć od poszukiwań dostawców, którzy oferują sprzedaż w systemie dropshipping. Niektóre firmy oferują nawet logo sprzedawcy na produkcie za odpowiednią dopłatą. Po wyborze dostawcy zostaje najtrudniejsza część, czyli wypromowanie produktów pod własną marką.

Dostawcy działający w tym modelu biznesowym oferują tysiące różnych produktów od elektroniki i odzieży po biżuterię i zdrową żywność. Warto posiadać własną stronę internetową i/lub sklep e-commerce, w celu sprzedaży produktów. Natomiast jeżeli chcesz zainwestować jak najmniej czasu i pieniędzy na początek zacznij od sprzedaży na takich platformach jak Allegro czy OLX lub od międzynarodowych platform jak Amazon.

4. Wypełniaj ankiety online

Możesz wierzyć lub nie, ale możesz zarabiać w internecie, dzieląc się swoją opinią poprzez wypełnianie ankiety.

Można znaleźć wiele stron internetowych, na których można wypełniać ankiety w wolnym czasie w zamian za karty podarunkowe lub gotówkę. Pamiętaj tylko, że stawki za wypełnioną ankietę potrafią bardzo się różnić między platformami i warto zweryfikować, która przyniesie najwyższy zysk.

Opinie.pl (Panel.Opinie) to jedna z lepszych platform oferujących zarabianie pieniędzy przez internet poprzez wypełnianie ankiet. Jest to również często wybierana platforma przez osoby, które zarabiają na ankietach i dzielą się swoimi wynikami. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ platforma wygrała w moim 30-dniowym  teście wypełniania ankiet pod względem zarobków za godzinę pracy.

Pamiętaj, że niezależnie od platformy nie zakwalifikujesz się do każdej ankiety, którą zobaczysz na liście dostępnych badań.

Po rejestracji trzeba wypełnić ankietę, w której jesteśmy pytani o podstawowe informacje odnośnie do naszej sytuacji materialnej czy życiowej. Mimo wszystko przed każdą zarobkową ankietą musimy wypełnić ankietę wstępną, która ma na celu zdobyć dodatkowe informacje lub zweryfikować czy nasze odpowiedzi są spójne. Nie zdziw się, jeżeli po takiej wstępnej ankiecie zostaniesz zdyskwalifikowany bez żadnych wyjaśnień.

5. Napisz i opublikuj ebook

Jeżeli masz ponadprzeciętną wiedzę na określony temat, zawsze możesz napisać i opublikować własny ebook, aby zarabiać pieniądze w internecie. Zanim zaczniesz, upewnij się, że istnieje potencjalna grupa odbiorców zainteresowanych tematu, o którym zamierzasz napisać.

Jeżeli prowadzisz bloga to warto, aby treść ebooka była powiązana z zamieszczanymi tam treściami. Zwiększy to szanse na sprzedaż, ponieważ odbiorcy odwiedzają bloga, są zainteresowani tym tematem.

Jeżeli nie masz pewności czy ktoś będzie zainteresowany Twoim ebookiem, to blog jest idealnym miejscem, aby zebrać potencjalną grupę nabywców jeszcze przed napisaniem ebooka poprzez zapis do newslettera — gdy cyfrowa książka będzie gotowa, będziesz mieć przygotowaną grupę zainteresowanych odbiorców.

6. Stwórz blog

Blogi nadal są popularnym narzędziem do tego, jak zarabiać w internecie, ponieważ są łatwe w tworzeniu i oferują wiele możliwości zarabiania.

Przykładowo, jeżeli masz wiedzę w jakimś temacie, możesz dzielić się nią bezpłatnie na blogu. Dodatkowo możesz oferować płatny kurs dla osób, które chciałyby dowiedzieć się więcej. Dobrym przykładem jest dobrze znany Pan Matemaks, który niejednej osobie pomógł zdać ważny egzamin z matematyki. Prócz kursów możesz sprzedawać własne produkty takie jak ubrania, gadżety, szablony (np. planów lekcji) ebooki itp.

Jeżeli nie masz własnych produktów do zaoferowania, możesz zająć się marketingiem afiliacyjnym. Polega to na promowaniu produktów innych firm na swojej stronie internetowej. Za każdym razem, gdy ktoś kliknie link lub kupi produkt z linku, otrzymujesz prowizję od firmy, której linki udostępniasz. Istnieje wiele sieci afiliacyjnych, które mają obszerną bazę firm, które można promować w swojej domenie i zarabiać pieniądze przez internet. Najpopularniejszymi platformami jest MyLead, eBroker partner oraz LeadStar.

Ostatnim sposobem na to, jak zarabiać pieniądze przez internet jest umieszczenie reklam na blogu. Działanie jest proste, za każdym razem, gdy ktoś kliknie reklamę, Ty zarabiasz pieniądze. Może to być świetny sposób na uzyskanie pasywnego dochodu. Najpopularniejsze platformy reklamowe:

  • Google AdSense — największa platforma reklamowa z największym zaufaniem. Jeżeli zostaniesz zablokowany na Google AdSense za złamanie regulaminu, to żadna inna platforma reklamowa nie zdecyduje się na współpracę. Niestety Google przez swoją pozycję na rynku nie oferuje dużego wynagrodzenia. Jedyne wymagania, jakie stawia platforma od Google w celu podjęcia współpracy to unikalne treści i odpowiednia tematyka bloga.
  • Ezoic — pozwala zarobić około dwóch razy więcej niż Google AdSense. Dodatkowo łatwo zakwalifikować się do współpracy, ponieważ mają takie same wymagania jak Google. Natomiast minusem tej platformy jest duża ilość irytujących reklam.
  • Mediavine — wyższe wynagrodzenie niż w Google AdSense oraz Ezoic. Kolejnym plusem jest umiarkowana ilość reklam, które nie są zbyt nachalne. Natomiast wymagania, jakie należy spełnić, są zdecydowanie wyższe. Minimum 50 tys. odwiedzin w ciągu 30 dni.
  • Raptive — najwyższe zarobki ze wszystkich wymienionych platform. Jednakże warunki współpracy mogą spełnić tylko nieliczni. Mianowicie, minimalna liczba odwiedzin na poziomie 100 tysięcy użytkowników miesięcznie oraz przeważająca liczba użytkowników z takich krajów jak USA, CA, GB, AU czy NZ.

Oczywiście wszystkie platformy reklamowe wymagają unikalnych oraz angażujących treści na blogu.

Pamiętaj: decydując się na reklamy na blogu, nie klikaj reklam, które się na nim wyświetlają. Algorytm Google szybko rozszyfruje, których kliknięć nie zaliczać jako zarobkowych. Natomiast w najgorszym wypadku Twoje konto zostanie zablokowane.

7. Zostań wirtualnym nauczycielem (korepetytorem)

Korepetytorzy są zawsze potrzebni. Niezależnie od tego, czy jesteś nauczycielem, czy osobą posiadającą specjalistyczną wiedzę, możesz pomóc uczniom poprawić oceny czy przygotować się do egzaminów.

Przeprowadź rozeznanie wśród potencjalnych klientów, aby zrozumieć ich potrzeby. Następnie wybierz ze swoich umiejętności tematy, w których nauczaniu będziesz czuć się pewnie.

Posiadanie certyfikatu ukończonej specjalizacji lub wyższego stopnia naukowego zagwarantuje Ci dodatkową przewagę. Pomoże to w zbudowaniu wiarygodności w oczach rodziców, jak i uczniów.

Istnieje wiele metod nauczania, które można wykorzystać, w zawodzie wirtualnego nauczyciela. Możesz korzystać z interaktywnych ćwiczeń, slajdów, opowiadania historii, a nawet różnych form grywalizacji. Praca wirtualnego korepetytora to jedna z najskuteczniejszych sposobów na to, jak zarabiać w internecie.

8. Zostań influencerem

Influencer to osoba, która ma moc wpływania na decyzje zakupowe innych ze względu na swój autorytet, wiedzę, pozycję lub relacje z odbiorcami. Dodatkowo udziela się oraz promuje produkty w mediach społecznościowych.

Jeżeli taki sposób internetowego zarabiania przemawia do Ciebie, to zastanów się nad swoimi mocnymi stronami, które możesz zaprezentować oraz nad interesującą Cię niszą.

Następnie należy zdobyć fanów z Twojej grupy docelowej. Możesz to zrobić za pomocą bloga lub mediów społecznościowych. Kiedy zbudujesz swoją grupę odbiorców, możesz rozpocząć promowanie produktów.

Najciężej jest zacząć, ale wraz z rosnącą popularnością możesz otrzymywać lepiej płatne oferty od bardziej rozpoznawalnych marek.

9. Twórz strony internetowe

Dziś każda firma potrzebuje strony internetowej. Dlatego istnieje ogromne zapotrzebowanie na projektantów stron internetowych. Ponadto w dzisiejszych czasach nawet nie trzeba znać się na kodowaniu, aby stworzyć witrynę internetową.

Korzystając z oprogramowania takiego jak WordPress, możesz łatwo zbudować profesjonalnie wyglądającą stronę internetową bez kodowania.

Pamiętaj, że również w tym przypadku najlepszym sposobem jest wybranie swojej niszy przed rozpoczęciem tworzenia stron internetowych. Najpopularniejsze nisze to tworzenie sklepów, stron wizytówek (one-page) czy blogów.

Następnie stwórz własną stronę internetową ze swoimi projektami w celu zaprezentowania swoich umiejętności. Ostatnim krokiem jest reklamowanie swoich usług w internecie lub poszukiwanie zleceń na stronach dla freelancerów takich jak Useme.pl.

10. Zacznij inwestować

Oczywiście nie jest to porada inwestycyjna tylko własne wnioski.

Chociaż teraz popularnymi formami inwestycji jest sztuczna inteligencja i kryptowanuty, nie zapominaj o bardziej tradycyjnych formach inwestycji takich jak rynek akcji czy Forex. Wiele osób uważa, że nie może inwestować na giełdzie, ponieważ nie ma na to wystarczających środków.

Dla osób, które chcą przeznaczyć małą kwotę na inwestycje, dobrą wiadomością może być Revolut, który oferuje inwestowanie już od 1 euro. Dla wyższych kwot i poważniejszych inwestycji warto zastanowić się nad Brokerem XTB, który ma najniższe prowizje na Polskim rynku oraz co ważne przy powierzaniu pieniędzy jest godny zaufania.

Pamiętaj, że inwestycje na giełdzie wiążą się z ryzykiem utraty całego zainwestowanego kapitału. Trudno jest przewidzieć, czy rynek pójdzie w górę, czy w dół, a każdy, kto twierdzi, że jest w stanie przewidzieć ruch rynku, prawdopodobnie nie ma na uwadze twojego dobra.

Dlatego warto zdobyć chociaż trochę wiedzy o produktach inwestycyjnych, poprzez obejrzenie kilku poradników na YouTube lub przeczytaniu kilku książek. Następnym krokiem przed wpłaceniem pieniędzy na rynek jest założenie konta demo, które pozwala zaznajomić się z tym, jak działa platforma.

Podczas inwestycji warto zastosować zasadę dywersyfikacji. Nie kupuj spółek tylko z jednej kategorii, np. bankowość. Również warto inwestować w branżę, którą znasz, to pozwoli lepiej przewidzieć przyszłe problemy, jakie mogą stać przed branżą.

11. Sprzedawaj obrazy, zdjęcia i grafiki

Kolejnym sposobem na to, jak zarabiać w internecie jest sprzedaż obrazów, fotografii oraz grafik. Jeśli jesteś osobą kreatywną, możesz zastanowić się nad sprzedaż swoich prac, w internecie.

Na przykład fotografia, jeżeli lubisz zwierzęta i masz do nich podejście lub masz talent do robienia zdjęć ludziom, to możesz pomyśleć o oferowaniu usług fotografa na sesje zdjęciowe. Natomiast jeżeli cenisz sobie minimum kontaktu z ludźmi, to sprzedawanie swoich prac na portalach do stock photo będzie lepszym rozwiązaniem.

W przypadku gdy fotografia nie jest Twoją mocną stroną, tylko malowanie czy rysowanie możesz wykonywać te prace na zlecenie zgodnie z wymaganiami klienta.

Ostatnim sposobem z tej kategorii jest grafika cyfrowa, która stała się bardzo popularna w ciągu ostatnich kilku lat. Możesz wykorzystać swoje umiejętności obsługi komputera do tworzenia grafiki cyfrowej dla innych osób lub firm. Zapotrzebowanie na grafiki stale rośnie, ponieważ wiele osób jest zainteresowanych założeniem firmy online, własnego sklepu internetowego czy bloga. Temu wzrostowi nie przeszkadza nawet wzrost popularności sztucznej inteligencji generującej grafiki.

Jeżeli zdecydowałeś się na sprzedawanie swoich obrazów, zdjęć czy grafik, to powinieneś spróbować różnych sposobów na promowanie swoich usług w mediach społecznościowych, które mogą pomóc Ci zaistnieć. W ten sposób więcej osób dowie się o Twojej twórczości, a co za tym idzie, więcej osób zainteresuje się świadczonymi przez Ciebie usługami.

Nie zapomnij poprosić swoich klientów o pozostawienie opinii, które pomogą Ci zwiększyć swoją obecność w Internecie. To sprawdzony sposób na generowanie większej ilości klientów.

12. Zostań tłumaczem online

Czy mówisz w dwóch językach? Jeżeli tak spróbuj tego spodu na to, jak zarabiać w internecie. Możesz być zaskoczony, ile pieniędzy ktoś może zapłacić za twoje usługi.

Obecnie żyjemy w świecie, który jest bardziej globalny niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli znasz języki obce, natychmiast stajesz się bardziej atrakcyjny na rynku pracy czy oferowanych usług.

Przekrój zleceń dla internetowego tłumacza jest ogromny. Przykładowo możemy znaleźć takie oferty pracy jak tłumacz rozmów online. Jeżeli firma, która posługiwała się tylko e-mailem w rozmowie ze swoim kontrahentem przy pomocy Google tłumacz, nagle musi odbyć spotkanie online, może potrzebować pomocy kogoś takiego jak Ty.

Najpopularniejszymi zleceniami dla tłumaczy jest tłumaczenie tekstów, artykułów lub dokumentów — w tym celu wystarczy tylko wiedza i rekomendacje. Jednakże pamiętaj, że do niektórych dokumentów takich jak dokumenty urzędowe lub procesowe są wymagane uprawnienia tłumacza przysięgłego.

13. Sprzedaj swoje stare ubrania

Warto rozważyć sprzedaż ubrać w internecie, jeżeli chcesz zarobić trochę dodatkowej gotówki i jednocześnie zdobyć więcej miejsca w szafie.

Jeżeli zajrzysz do swojej szafy, istnieje duża szansa, że znajdują się w niej ubrania, które nie były używane od ponad roku, lub nawet zostały zapomniane.

Najlepszym sposobem na segregację jest wyciągnięcie wszystkich ubrań z szafy i podzielenie ich na trzy stosy. Jeden stos może być przeznaczony na ubrania, które chcesz zatrzymać. Drugi stos może być przeznaczony na ubrania, które chcesz oddać. Natomiast najważniejszy trzeci stos to ubrania, które chcesz sprzedać.

Jest wiele platform, na których możesz wystawić swoje ubrania. Niektóre platformy wystawiają oferty za darmo, inne za prowizję. Natomiast w większości przypadków wystawienie oferty jest bezpłatne, ale osoba kupująca musi zapłacić prowizję za transakcję. Warto o tym pamiętać w przypadku ustalania ceny, ponieważ po doliczeniu prowizji może okazać się, że przedmiot nie jest wart swojej ceny.

Zdecydowanie najpopularniejszym serwisem do sprzedaży ubrań jest Vinted. Inne serwisy to OLX oraz Szafa.pl.

Pamiętaj, aby zdjęcia przedmiotów były dobrej jakości i prezentowały ubrania w całości. Opis przedmiotu jest równie ważny. Przedmioty, którym poświęcisz więcej czasu na atrakcyjny opis, nie tylko zwiększy sprzedaż, ale również zmniejszy liczbę zadawanych pytań.

14. Stwórz podcast

Warto pomyśleć o stworzeniu podcastu, ponieważ może być to przyjemny sposób na to, jak zarabiać w internecie. Podcasty stały się dziś bardziej popularne niż kiedykolwiek. Wiele osób lubi podcasty, ponieważ można ich słuchać niemal przy każdej czynności i w każdym miejscu.

Na przykład zamiast słuchania radia z reklamami i ciągle powtarzającymi się utworami podczas codziennych obowiązków takich jak gotowanie obiadów, sprzątanie czy pranie można dowiedzieć się czegoś ciekawego z podcastu.

Zasada jest taka sama jak przy każdej twórczej pracy na własny rachunek, czyli pomyśl o tym, na czym znasz się najlepiej. Następnie spróbuj stworzyć podcast opowiadający o tej tematyce. Na przykład, jeśli wiesz, jak założyć firmę, możesz stworzyć podcast na ten temat. Jeżeli uwielbiasz gotować, możesz stworzyć podcast omawiający różne przepisy i porady związane z gotowaniem.

Jeżeli mamy wybrany temat, to należy wybrać formę prowadzenie podcastu. Czy chcesz zapraszać ciekawych ludzi na wywiady? Czy chcesz stworzyć swój podcast w formie wykładu? Jeżeli zdobędziesz widownie, to możesz również zebrać opinie od swoich słuchaczy, aby zobaczyć, o czym chcieliby się dowiedzieć w następnych odcinkach.

15. Zacznij zarabiać na bankach

Założenie nowego konta bankowego może nie wydawać się sposobem na to, jak zarabiać w internecie, a nawet może wydawać się sposobem na stratę pieniędzy przez opłaty. Jednakże banki oferują nie tylko korzystne warunki dla nowych klientów takie jak bezwarunkowo bezpłatne konto przez określony czas, czy wyższe oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat. Oferują również pieniądze za założenie konta w aplikacji lub na stronie internetowej wybranego banku bez wychodzenia z domu.

W większości przypadków może być konieczne spełnienie określonych wymagań, aby otrzymać gotówkę. Natomiast wiele banków przyznaje nagrody, premię czy gotówkę za standardowe używanie konta, czyli korzystanie z karty lub wpływ na konto raz w miesiącu.

Działanie tego sposobu jest proste. Przenieś istniejący rachunek bankowy lub załóż kolejne konto w banku, który oferuje pieniądze nowym klientom, spełnij warunki, by otrzymać nagrodę, a następnie powtórz całą czynność, czyli przenieś konto lub załóż w innym banku, który płaci i tak dalej. Pamiętaj, tylko aby robić porządek z kontami, z których już nie korzystasz.

Nie ma ograniczeń co do ilości posiadanych kont bankowych. Należy pamiętać, że niektóre banki wypłacają premię tylko raz na klienta. Natomiast w większości przypadków można otrzymać dodatkową gotówkę wielokrotnie od jednego banku. W zależności od regulaminu wystarczy zamknąć konto na rok albo dwa.

Pamiętaj o zwrotach za zakupy!

Posiadanie większej ilości pieniędzy to nie tylko zarabianie więcej, ale również oszczędzanie. Pamiętaj o aplikacjach czy stronach oferujących cashback, czyli zwrot części gotówki za zakupy.

Wskazówki jak zarabiać w internecie

Zanim zaczniesz zarabiać pieniądze w internecie, pamiętaj o tych podstawowych wskazówkach:

Zarabianie przez internet wskazówki
  • Uważaj na oszustwa: niezależnie od wybranej metody na to, jak zarabiać w internecie zawsze należy najpierw przeprowadzić staranną weryfikację. Upewnij się, że sposób jest legalny i nie jest oszustwem. Jeśli to możliwe spróbuj rozeznać się w sprawie na własną rękę poprzez czytanie opinii oraz recenzji. Również sprawdź, czy nie opisywałem tej formy zarobku na blogu.
  • Promuj się: gdy sprawdzasz sposoby na to, jak zarabiać w internecie ważne jest, aby wyróżnić się z tłumu. Na przykład, jeśli jesteś grafikiem, możesz użyć aplikacji WordPress do stworzenia prostej strony internetowej, na której będziesz prezentować swoje portfolio projektów. Strona powinna pozwalać na łatwe znalezienie danych kontaktowych, aby potencjalni klienci mogli się z Tobą skontaktować.
  • Realizuj swoje zainteresowania: pamiętaj, aby zarabiać na czymś, co jest Twoją pasją. Bycie pasjonatom swojej pracy może przyczynić się do bardziej lukratywnego biznesu i lepszego komfortu pracy. W przeciwnym razie może to nie różnić się od pracy na etacie.

Podsumowanie pomysłów na to, jak zarabiać w internecie

Chociaż może ci się wydawać, że zarabianie w internecie to tylko marzenia, wcale nie musi tak być. Jak można było przeczytać wcześniej, istnieje wiele sposobów na to, jak zarabiać w internecie. Tysiące ludzi robi to każdego dnia i Ty też możesz to robić. Jednak, aby zarabiać pieniądze w Internecie, musisz najpierw w nim zaistnieć i zacząć się promować.


  1. M. Anderson, C. McClain, M. Faverio, R. Gelles-Watnick, Americans’ experiences earning money through online gig platforms, Pew Research Center, 2021. ↩︎
5/5 - (2 votes)